Pozycjonowanie stron www

Nawet najlepiej napisana strona nie przyniesie nam żadnych korzyści, jeśli odnalezienie jej w Internetowej sieci jest trudne, czy niemożliwe. Jak znaleźć wśród milionów adresów ten jeden, który nas interesuje. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy chcemy znaleźć stronę według jej zawartości nie znając jej adresu. Aby nam to zadanie ułatwić, stworzono wyszukiwarki Ineternetowe. Każdy z nas zna takie strony, jak Google, Wirtualna Polska, czy Onet. Ale czy wszyscy zastanawiamy się, w jaki sposób strony te są znajdywane przez wyszukiwarki?

Większość wyszukiwarek korzysta z pomocy programów przeszukujących sieć w celu aktualizowania katalogu stron, klasyfikowania ich według zawartości i przydzielania im odpowiedniej pozycji. Aby im w tym pomóc, należy w kodzie strony umieścić informacje na temat tego, w jaki sposób strona nasza powinna być zaindeksowana. Niestety nie gwarantuje to, że wyszukiwarka znajdzie naszą stronę i umieści ją w swojej bazie. W tym momencie należy zgłosić się do firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem. Dokona ona odpowiedniej modyfikacji naszej strony oraz powiadomi wyszukiwarki o jej istnieniu. Nasza firma oprócz wyżej wymienionych raz na kwartał przedstawia także raporty na temat tego, jak strona została zaklasyfikowana. Dodatkowo udostępniamy statystyki oglądalności strony. Można dzięki nim sprawdzić, jaki ruch jest na naszej stronie, w jaki sposób oglądający do niej wchodzą, a także jakie słowa kluczowe interesują oglądających.

Warto więc o tym pomysleć decydując się na stworzenie strony, gdyż tylko jej pozycjonowanie gwarantuje, że efekt naszej pracy nie pójdzie na marne.